pomoc drogowa

Jak prawidłowo wezwać pomoc drogową?

Każdy kierowca samochodu prędzej czy później spotka się z bardzo nieprzyjemną sytuacją na drodze, w której to będzie musiał skorzystać z profesjonalnych usług pomocy drogowej. Niezależnie od tego, czy będziemy mieć do czynienia z awarią auta, czy kolizją uniemożliwiającą dalszą podróż, to warto wiedzieć jak wezwać pomoc drogową, aby nie przepłacać i co najważniejsze, aby szybko otrzymać fachową pomoc.

Szybka i sprawna pomoc na drodze

W pierwszej kolejności należy jak najszybciej zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, aby sprawdzić czy nie przysługuje nam opcja darmowego holowania w ramach wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Jak łatwo się domyśleć laweta może sporo kosztować, dlatego też warto sprawdzić, czy nie możemy skorzystać z darmowej pomocy. Bardzo wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że posiada taką opcję. Różni ubezpieczyciele mają różne zasady, dlatego też warto na spokojnie wypytać o wszystkie opcje.

Jeżeli uda nam się zamówić holowanie u ubezpieczyciela, to warto poprosić o kontakt z najbliższą firmą holującą, która udzieli nam fachowej pomocy na drodze. Pamiętać należy o tym, że firma ubezpieczeniowa zaoferuje nam lawetę wyłącznie do najbliższego warsztatu. Za niewielką dopłatą będziemy mogli jednak holować nasze auto w wybrane przez nas miejsce.

Ile to kosztuje

Jeżeli nie przysługuje nam darmowa pomoc na drodze, to należy skorzystać z pomocy prywatnego holownika i zapłacić gotówką. Numery telefoniczne do najbliższej auto pomocy bez żadnego większego problemu znajdziemy w Internecie. Warto w pierwszej kolejności korzystać oczywiście z pomocy zaprzyjaźnionych warsztatów, ponieważ w wielu przypadkach mają one własne holowniki albo polecą nam taniego wykonawcę. Ceny holowania w dużej mierze zależą od regionu oraz od godziny samego zdarzenia. W nocy i weekendy może być trudno znaleźć holownika, a nawet jak nam się uda, to pamiętać należy o tym, że ceny mogą być 2-3 razy większe. Warto zapisać sobie w telefonie kilka numerów do sprawdzonych firm. Konkurencja w branży jest dość duża, dlatego też bez żądnego większego problemu odnajdziemy taniego holownika.