Parkingi słów kilka

Parkingi świadczą usługi dzięki którym możesz postawić swój samochód na strzeżonym terenie, a oni mają za zadania strzec i pilnowac go przez cały czas za który zapłacisz. Co jeżeli mimo tego, że zapłaciłes im to i tak twojemu samochodowi stała się krzywda czy też został uszkodzony bądź skradziony?

W takiej sytuacji właściciel parkingu jest zoobowiązany zwrócić ci pieniądze za zaistniałe szkody, więc nie ma się co martwić. Głównym celem parkingów jest ułatwianie życia klientom, bo przecież ile razy nie mogłeś zasnąć gdy twój samochód został na dworzu nie objęty żadną ochroną? Pobudki i częste zerkanie czy samochód jeszcze stoi to naturalne odruchy osób niekorzystających z parkingów. Czy naprawdę warto sobie szarpać nerwy dla zaoszczędzenia kilku złotych tygodniowo? Moim zdaniem nie bardzo, czym jest strata kilku zł w przypadku skradzionego samochodu który kosztował załóżmy 5-10 tysięcy zł?

Niestety jak to mówi stare przysłowie „Polak mądry po szkodzie”, nie jeden przekona się do parkingów dopiero gdy juz coś złego stanie się jego samochodowi i nie mówie tutaj akurat o kradzieży całego auta, ale z mojego własnego doświadczenia wiem, że złodzieje bardzo lubią radia samochodowe i inne ciekawe gadżety, które znajdą w twoim samochodzie.

Jeszcze jak jesteś w domu i masz oko na swój samochód to na dobrą sprawę parking nie jest ci potrzebny, problem zaczyna się dopiero gdy chcesz wylecieć za granicę na wakacje albo służbowo na 2 tygodnie. Wtedy jest to dość niebezpieczne zostawiać samochód bez żadnej opieki. Nie ma co się martwić, dla takich przypadków też jest rozwiązanie, ostatnimi czasy powstały parkingi na lotnisku, które serwują całkiem ciekawe oferty dla takich ludzi.

Nawet z tego co patrzyłem standardem przy takim biznesie jest już rezerwacja online, co znacznie ułatwia sprawę, nie trzeba nigdzie dzwonić, pisać maile a zarezerwować sobie miejsce można 1 kliknięciem myszki. Dodatkowo takie parkingi przy lotnisku zawsze mają jakieś ciekawe promocję np za każdy kolejny dzień w który twój samochód u nich stoi płacisz mniejszą kwotę.

o autorze

Adrian Affek


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www