stary samochód

Kiedy warto zezłomować swój samochód?

Nie każdy właściciel auta jest skory do jego zezłomowania, ponieważ chciałby uzyskać jak największą kwotę za swój pojazd. Jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż na stacji demontażu pojazdów nie możemy spodziewać się kokosów za taki pojazd. Otrzymane kilkaset złotych za tzw. złom samochodowy na stacji demontażu wyliczane jest na podstawie wagi ( masy własnej ) auta. 

Często właściciele próbują sprzedać swój pojazd na rynku wtórnym zachwalając jego stan jednak nie zdają sobie sprawy, że nawet jeśli uda im się sprzedać takie stare auto mogą wyrządzić komuś krzywdę a nawet pozbawić życia. Kilkunastoletnie samochody są po prostu bardziej awaryjne nie wspominając już o rdzy, która może przyczynić się do uszkodzenia auta podczas jazdy.

Bardziej świadomi właściciele starych aut decydują się więc na złomowanie takiego auta w stacji demontażu. Jest to moim zdaniem bardzo rozsądne podejście. Warto tutaj wspomnieć, że kasując auto w sposób zgodny z prawem właściciel auta przyczynia się do ochrony środowiska i bez problemu będzie mógł później wyrejestrować takie auto.

Kiedy należy zezłomować swój samochód?

Jeśli zaczynasz coraz więcej w niego inwestować a efekt jest taki, że za kilka tygodni znów musisz z czymś lecieć do warsztatu to znak, że to auto nie powinno już być dłużej używane w ruchu drogowym. Oznacza to, że wiele części zostało już tak mocno zużytych, iż nie opłaca się robić kolejnych inwestycji i napraw tylko najlepiej wymienić całe auto ( a stare skasować ).

W sytuacji, kiedy nie jesteś w 100% przekonany co do bezpieczeństwa jakie zapewnia Twoje auto ze względu na wady fabryczne lub historię wypadków auta również warto rozważyć jego złomowanie. W ten sposób zapewnisz sobie spokój, szybkie załatwienie wszelkich formalności i przyczynisz się do ochrony środowiska.

o autorze

Jarosław Kozak
Interesuje się motoryzacją. 


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www