Prawo jazdy

Jak dostać dotację na kurs prawa jazdy?

Obecnie osoby bezrobotne na wiele sposobów mogą uzyskać pomoc z Urzędu Pracy. Między innymi, można zapisać się na bezpłatne szkolenia zawodowe. Istnieje również możliwość otrzymania dotacji na kurs prawa jazdy – tłumaczą eksperci z prawko.opole.pl.

Rejestracja w Urzędzie Pracy

Dotacja na kurs prawa jazdy może zostać udzielona jedynie osobom, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Dlatego właśnie to rejestracja w Urzędzie Pracy jest pierwszym krokiem na drodze do dotacji. Następnie konieczne jest złożenie w urzędzie odpowiedniego wniosku wraz z kompletem dokumentu. Warto zauważyć, że we wniosku należy uargumentować, dlaczego potrzebuje się prawa jazdy. Rzecz w tym, żeby przekonać Urząd Pracy, że prawo jazdy ułatwi w znacznym stopniu znalezienie pracy.

Rozmowa i zapisy na kurs

Po złożeniu wniosku i dokumentów należy cierpliwie czekać na zaproszenie do Urzędu Pracy. Osoby ubiegające się o dotację na kurs prawa jazdy są bowiem zapraszane na rozmowę. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, a rozmowa w Urzędzie Pracy przebiegnie bez problemu dofinansowanie zostanie przyznane.

Jeśli dotacja na kursy prawa jazdy zostanie przydzielona nie pozostaje już nic innego jak wybrać się do jednego z ośrodków szkolenia kierowców i zapisać się na kurs. Warto mieć na uwagę, że można ubiegać się o dotację na kurs prawa jazdy prawie, że każdej kategorii, w zależności od tego, która z kategorii danej osobie jest najbardziej przydatna.