Psujące się diesle

Jedną z częściej spotykanych usterek w silniku Diesla jest uszkodzenie wtryskiwaczy lub w nowocześniejszych wersjach – pompowtryskiwacza. Czy naprawa wtryskiwaczy jest opłacalna, czy warto zastanowić się nad wymianą?

Główną przyczyną awarii wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy jest niska jakość paliwa, wady fabryczne, a także ich różnego rodzaju usterki mechaniczne i elektroniczne. W większości samochodów naprawa wtryskiwaczy jest możliwa, niestety w nowocześniejszych autach konieczna jest wymiana na nowe. Możliwa będzie również regeneracja wtryskiwaczy przez autoryzowany serwis. Naprawa wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy łączy się z oszczędnościami ponieważ koszt wymiany jednego wtryskiwacza to , w zależności od silnika około 1000 złotych. Chcąc dokonać naprawy wtryskiwaczy lub pompowtryskiwacze należy wybrać odpowiednią stację obsługi.

Regeneracji wtryskiwaczy najlepiej dokonać w autoryzowanej stacji obsługi. Naprawa wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy wymaga nie tylko doświadczenia, ale i precyzyjnych pomiarów i dokładności . Bardzo ważne jest też zachowanie sterylnych warunków naprawy. Stacja obsługi powinna bazować tylko na oryginalnych częściach. Najlepiej aby stacja obsługi dokonująca napraw wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy zajmowała się właśnie tą, raczej wąską działalnością. Możemy wtedy liczyć na solidną naprawę wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Ocena jakości działania wtryskiwacza zależy przede wszystkim od działania , zabudowanego w nim rozpylacza. Dlatego osoba dokonująca naprawy wtryskiwacza powinna dokonać próby jego działania. Próba taka jest bardzo trudna i wymaga solidności i doświadczenia. Bardzo istotne dla pracy wtryskiwaczy są : czystość i płaskość czoła korpusu rozpylacza oraz czystość i płaskość czół przekładki dlatego naprawa wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy powinna być dokonywana w sterylnych warunkach. Należy zwrócić szczególną uwagę na czystość w stacji obsługi, która ma dokonać naprawy wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy. Ważne są również urządzenia pomiarowe i testowe, jak również doświadczenie osób dokonujących naprawy.

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl