ekonomiczna jazda

Jak zaoszczędzić podczas używania samochodu?

Sam samochód to spory wydatek, dlatego naturalnym jest, że po jego zakupie szukamy oszczędności gdzie się da, oczywiście w granicach rozsądku. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą nam zaoszczędzić podczas eksploatacji samochodu – informują eksperci z DDAuto.pl.

Ecodriving

Słynny już termin, który stał się modny wraz z podniesieniem krzyku o ekologicznej jeździe, która pomaga chronić środowisko. Polega głównie na tym, aby maksymalnie zmniejszyć wydatki energii oraz tworzenie spalin podczas jazdy. Sztandarowymi czynnościami wykorzystywanymi przy tej okazji są:

  • jazda zgodnie z ograniczeniami prędkości
  • uważne zmienianie biegów, aby utrzymać optymalne obroty – ruszanie zgodnie z obrotami, a nie zrywem
  • wykorzystywanie okazji do zaoszczędzenia paliwa – na przykład mniej gazu podczas zjeżdżania z wzniesienia, hamowanie silnikiem itp.

Regularne przeglądy

Wbrew pozorom, nie jest to jakaś fanaberia. Dzięki bieżącej kontroli stanu samochodu możemy wymienić cieknącą uszczelkę zanim zdąży się rozpaść, co spowoduje uszkodzenie wcześniej chronionego elementu. Często większej naprawy dałoby się uniknąć, gdybyśmy odpowiednio wcześnie zadbali o aktualny stan samochodu – zauważają eksperci z (https://www.ddauto.pl/).

Używaj, kiedy to konieczne

Czy naprawdę potrzebujesz samochodu, aby przejechać 500 metrów do najbliższego sklepu? Jeśli nie planujesz większych zakupów i wyjdziesz ze sklepu jedynie z niewielką siatką, właśnie niepotrzebnie poniosłeś koszty związane z eksploatacją samochodu, przewyższające koszt zakupów. Taniej by było przejść się spacerkiem dla zdrowia lub wybrać rower.