busy do Niemiec, Busy do Holandii http://busymustang.pl/

Jak przeciwdziałać chorobie lokomocyjnej?

Choroba lokomocyjna to problem wielu ludzi. W dzisiejszych czasach większość z Nas korzysta z środków masowego transportu (busy, pociągi, samoloty) podczas dojazdu do pracy czy domu. Dlatego choroba lokomocyjna może być bardzo uciążliwa, szczególnie gdy wybieramy w daleką podróż. Na codzień zajmuje się przewozem osób za granicę dlatego zapraszam do odwiedzenia mojej witryny jeśli potrzebujesz busów do Niemiec lub Holandii czy też innego przewozu międzynarodowego.

Choroba lokomocyjna (zwana również kinetoza, choroba morska) to zespół objawów nadpobudliwości błędnika czyli narządu równowagi. Podczas podróży błędnik przesyła błędne sygnały do mózgu iż ciało jest w ruchu, podczas gdy zmysł dotyku temu zaprzecza. Zdezorientowany mózg nie wie jak poradzić sobie z tym zaprzeczeniem. Początkowe objawy kinetozy to brak apetytu, uczucie dyskomfortu, zmęczenie, złe samopoczucie. W miarę trwania podróży wszystko się nasila. Dodatkowo pojawiają się zawroty i ból głowy poza tym mogą wystąpić nudności, wymioty oraz uczucie zmęczenia. Czasami pojawiają się zaburzenia koordynacji ruchów i koncentracji oraz skłonność do omdleń. Objawy są nasilone gdy ruch jest niejednostajny, w różnych kierunkach i przy zmianach wzniesień. Choroba objawia się w prawie każdym środku transportu, szczególnie w samochodzie i autobusie.

Jest parę sposobów jak zapobiec chorobie lokomocyjnej gdy dopadnie Nas podczas jazdy np.: busem czy pociągiem:

  • Dzień przed podróżą należy się porządnie wyspać.
  • Podczas jazdy należy usiąść do przodem do kierunku jazdy i obserwuj elementy scenerii.
  • Nie wolno czytać książęk korzystać z komputera. Przed podróżą zjedz skromny posiłek i zastosuj preparaty na chorobę.
  • W przypadku wystąpienia objawów  należy się uspokoić, ponieważ stres tylko szkodzi.
  • Skupić wzrok na jednym punkcie aby uspokoić błędnik i receptory na całym ciele.

Najlepszymi lekami na kinetozę są specyfiki na bazie imbiru, ponieważ nie wywołują senności i otępienia. Leki na chorobę lokomocyjną dostępne są bez recepty w postaci kropli, tabletek i syropu.

Powyżej opisano na czym polega choroba lokomocyjna oraz jak jej przeciwdziałać. Jak widać, są metody pewne, aby ograniczyć jej wpływ podczas podróży. Stosując opisane zasady wraz lekiem na kinetozę, podróż powinna przebiec bez większych problemów